התפתחות אישית

להיות בלתי ניתן לעצירה

angry

לכולנו זה קורה לפעמים, יש את היום הזה או הדבר הזה שפשוט לא מסתדר לנו כאילו שכל מה שיכול להשתבש משתבש. מה שרובנו עושים במצב הזה הוא לוותר, כן אני יודע שזו מילה גסה עבור חלקכם אבל זו המציאות ולפעמים לוותר זה ממש לא דבר רע.

הפוסט הזה הוא לא על למה כדאי לוותר, בהנחה ולא שמתם לב הכותרת שלו היא "להיות בלתי ניתן לעצירה", מה הכוונה? מיד הסביר, אני אסביר מה זה להיות בלתי ניתן לעצירה דווקא דרך ביטוי שמאפיין את היותנו "עצירים".

 

בשפה שלנו ישנו ביטוי ששגור חזק – "אין מה לעשות" כי באמת לפעמים אין מה לעשות, אז זהו, שהלפעמים הזה – אם בכלל קיים הוא נדיר מאוד. כמעט תמיד (סתם כי אני לא רוצה לומר תמיד) "יש מה לעשות". המון פעמים הדבר הזה שאפשר לעשות אותו הוא לא נוח או שממש לא בא לנו, משתלם לנו לעשות אותו אבל הוא תמיד שם וזה תמיד עניין של סדרי עדיפויות ועד כמה רחוק אנחנו מעוניינים ללכת.

אז מה הבעיה שלי עם אין מה לעשות? האמת שאין לי שום בעיה עם הביטוי עצמו הבעיה שלי איתו היא שהוא מעודד אי לקיחת, מעודד מחשבה מאוד מוגבלת והסתכלות על עצמנו כתלויים מאוד בנסיבות שנוחתות עלינו.

אני אומר דבר כזה – פתאום קרה משהו לא צפוי ששינה לחלוטין את כל מה שתיכננתם? האדם שתכננתם איתו ממסיבה במשך שלושה חדשים הודיע, יומיים לפני המסיבה, שלא עושים את המסיבה בבית שלו? אני לא אומר שאתם חייבים להיות כל כך דבקים במטרה וכל כך בלתי ניתנים לעצירה שתארגנו מקום חדש ברגע האחרון לבד ולעשות את כל הארגונים האחרונים לבד – אני אומר דבר אחר: דעו שיש מה לעשות, דעו שיש אפשרות אחרת, תבינו מה היא דורשת מכם ותבחרו מה אתה רוצים לעשות מתוך כך שאתם הקובעים בחיים שלכם וזה לא הנסיבות שבגללן אתם עושים דבר כזה או אחר.

אחת מהנחות היסוד של הNLP זה שבכל מצב יש תמיד לפחות שלוש אפשרויות שונות לפעולה – תמצאו אותם ותבחרו, הדגש הפוסט הזה הוא על בחירה.

גם אם בחרתם לעשות סיבוב פרסה, גם אם בחרתם לשנות את המטרות שלכם – אל תעשו את זה כי משהו עצר אתכם תבחרו את המטרה החדשה שלכם ותלכו אליה בכל הכוח כשאתם בלתי ניתנים לעצירה.

אודות גל צחייק

מאמן בשיטת הלוחם הפנימי. שיטה שאיתה אתם צועדים קדימה לנוכח כל הנסיבות, הופכים את החלומות והייעדים שנראו לכם לא אפשריים למציאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>